Bitwa pod Carrhae 53 p.n.e. Zderzenie Imperiów

Z dumą pragnę ogłosić, że moja debiutancka książka „Bitwa pod Carrhae 53 p.n.e. Zderzenie Imperiów” w tym roku ujrzy światło dzienne.

Książka zostanie wydana jedynie jako ebook.

Rok 54 p.n.e. W Imperium Partyjskim panuje chaos. Państwo pogrążone jest w krwawej wojnie domowej. Wspierani przez potężne arystokratyczne klany bracia Orodes i Mitrydates walczą o schedę po ojcu. Przegrywający rywalizacje o tron Mitrydates prosi o interwencję Rzymian. 

Marek Licyniusz Krassus jeden z najpotężniejszych ludzi w Rzymie postanawia wykorzystać słabość Partów i zdobyć nowe ziemie dla Republiki, a dla siebie sławę zwycięskiego wodza i legendarne bogactwa Wschodu. Potrzebuje ich by skutecznie rywalizować z Cezarem i Pompejuszem o władzę nad Rzymem.

W 53 roku p.n.e armia Marka Licyniusza Krassusa opuszcza Syrię, przeprawia się przez Eufrat i rozpoczyna inwazję na Partię. Krassus ignoruje rady by trzymać się górzystych rejonów. Rzymianie prowadzeni przez „zaufanego” sojusznika króla Osroene Abgara II maszerują w głąb terytorium Partii. Nie wiedzą, że ich przewodnik jest w zmowie z wrogiem. Po męczącym marszu w piekącym słońcu wrogie armie ścierają się w pobliżu miasta Carrhae. Naprzeciw Rzymian staje sakijsko – partyjska armia złożona ze znakomitych konnych łuczników i zakutych w stal ciężkozbrojnych katafraktów. Na nieszczęście dla Rzymian na jej czele stał Suren, jeden z najzdolniejszych wodzów w historii Imperium Partyjskiego.

Dzięki tej książce poznasz historię jednej z najsłynniejszych bitew starożytności. Poznasz sztukę wojenną Partów i Rzymian. Prześledzisz ekspansję terytorialną Republiki Rzymskiej i Imperium Partyjskiego. Dowiesz się kim byli wodzowie, który starli się nieopodal sławnego miast Carrhae. Jak wyglądał przebieg bitwy. W jakich okolicznościach zginął rzymski wódz Marek Licyniusz Krassus i co stało się z jego ciałem. Jaki los spotkał rzymskich jeńców.  

Dla kogo jest ta książka? 

Ta książka adresowana jest dla sympatyków starożytności takich jak Ty! 

O Autorze

Michał Kowalski, autor książki “Bitwa pod Carrhae 53 p.n.e. Zderzenie Imperiów”, to starożytnik i popularyzator historii. Założyciel wydawnictwa Atryda i strony antyczny.blog. Współpracownik magazynów Newsweek Historia, Mówią Wieki, Focus Historia, Świat Wiedzy Historia, Uważam Rze Historia. Współautor dwóch tomów “Res Militaris. Studia nad wojskowością antyczną”. Współpracował z portalami Mądre Książki i historia.org.pl. Interesuje się wojskowością starożytną, historią świata hellenistycznego, dziejami królestwa Pontu, ze szczególnym uwzględnieniem panowania Mitrydatesa VI. Urodzony w Kutnie w 1987 roku, ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2012 roku. 

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.