Konkurs! Do wygrania nowy tom Res Militaris.

Na dniach do sprzedaży wejdzie kolejny, już trzeci tom periodyku Res Militaris. Pomysłodawcą serii jest Damian Waszak, który we wstępie pierwszego tomu w ten sposób tłumaczył cele periodyku: „Projekt ten ma na celu wypełnienie luki związanej z brakiem na rodzimym rynku wydawniczym periodyku w całości poświęconemu różnym zagadnieniom antycznej sztuki wojennej”.

Czasopismo wystartowało w 2013 roku, początkowo wydawane było przez oświęcimskie wydawnictwo NapoleonV, od 2015 roku RM wychodzi pod egidą warszawskiego wydawnictwa Tetragon.

RM3
Okładka III tomu Res Militaris

Przez kilka lat na łamach czasopisma przewinęło się kilkanaście nazwisk. Część autorów jest doskonale znana szerszej publiczności interesującej się starożytnością, inni dopiero stawiają pierwsze kroki.

W tym zacnym gronie znalazłem się również ja. W 2015 roku ukazał się mój artykuł – „Wojna domowa w Królestwie Bosporańskim 310/309 r. p.n.e”, z którego skróconą wersją możecie zapoznać się tutaj.

W najnowszym tomie przybliżę czytelnikom historię walk jakie wybuchły po śmierci króla Pergamonu – Attalosa III, w artykule zatytułowanym – „Bellum Asiaticum: Powstanie Aristonikosa 133 – 129 r. p.n.e”.

Z okazji debiutu nowego tomu na fanpage’u zorganizowałem konkurs w którym można wygrać jeden egzemplarz „Res Militaris. Studia nad wojskowością antyczną. Tom III”. Szczegóły konkursu możecie poznać tutaj.

Konkurs trwa do 17 grudnia, do godziny 23.59. Zapraszam do udziału.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.